Page 9 - Gazeta AFP
P. 9

E enjte 11 tetor 2018                                                            9
                                      SHOWBIZZ
         www.albanianfreepress.al

   Tri të bukura bashkë


     farë ndodh kur bëhen bashkë një bionde eksplozive e plot forma si
   ÇEra Rusi, një "evergreen" me fustan të kuq mbi gju e buzë mishtore si
   Rovena Dilo dhe një "grua fatale" për nga stili dhe sharmi si Jonida Maliqi?
   Ndodh që tre këngëtaret e njohura shndrisin nga buzëqeshja dhe shijojnë
   një darkë me miq dhe kupton se ky vendi ynë i vogël ka plot talente.

                                                                         Rezarti ngopet

                                                                            me birra

                                                                         I shtriqur për shtatë
                                                                         palë qejfe, madje ca
                                                                          më shumë se sa
                                                                        është e udhës në një
                                                                           lokal publik, me
                                                                         shokë e me një birrë
                                                                           në dorë, aktori i
                                                                           humorit, Rezart
                                                                         Veleshnja, po shijon
                                                                          pasditen. Duke u
                                                                         nisur nga kjo darkë
                                                                        argëtimi, na jep edhe
                                                                          lajmin e nisjes me
                                                                        sukse të sezonit të ri
                                                                           të spektaklit të
                                                                         humorit "Portokalli"
                                                                         ku ai bën pjesë e ku
                                                                           u bë i njohur për
                                                                              publikun.

      Eleganca e Sarës                                      Almeida,       ara Kolami, prezantuesja fine e televizionit, duket magjepsëse
      Sme këtë fustan ngjyrë bezhë. Eleganca e saj është e njohur,                vajzë me fat
      jo vetëm për linjat trupore. Por ajo ka një stil shumë interesant e
      mbi të gjitha, nuk gabon në paraqitjet publike. Pavarësisht se                  odelja dhe aktorja
      nuk shquhet për forma lakonike, Sara Kolami mbetet një ikonë                MAlmeida Abazi, po
      mode në kryeqytet.                                     përjeton një fazë nga më të
                                                   bukurat e jetës së saj.
                                                   Karriera është në lulëzim,
                                                   madje ajo po drejtohet edhe
                                                   për nga kënga por edhe jeta
                                                   personale e saj është më se
                                                   e realizuar. Të marrësh
                                                   dhuratë lule e bizhu është
                                                   bukur, por kur merr një
                                                   dedikim si ky, të thjeshtë por  ndodhet me aktivitet në një
                                                   domethënëse, është për t'u    shtet tjetër dhe thjeshte ka
                                                   pasur zili. Bashkëshorti i saj, shkruar nën këtë foto 'më
                                                   aktor i njohur turk, duket se  mungon'.
                                                                       Nevina nuk


                                                                       i ndahet


                                                                       sportit


                                                                       Duket se energjitë ajo
                                                                       i merr aty. Së fundmi
                                                                       po e shikojmë të
                                                                       bukurën Nevina
                                                                       Shtylla gjithmonë të
   Irma di të zgjedhë                                                           zhytur në natyrë e
                                                                       gjelbërim, në ajër të
                                                                       pastër, veshur me tuta
     uk e dimë nëse ka qenë me koncerte ose për qejf të vet. Por                                    e atlete. Ndoshta
   NIrma Libohova, këngëtarja e mirënjohur, si një mavisë e mirë                                     është edhe ndikimi i
   por edhe si një femër që kujdeset shumë për një jetë të                                        emisionit sportiv që
   shëndetshme, ka ndaluar në një nga udhët drejt Elbasanit. Me                                      ajo po drejton në
   shumë humor dhe thjeshtësi, e madhja Irma, ka bërë Pazar futash                                    televizion por përsëri
   e perimesh në një shitës ambulant, duke pozuar e qeshur mes                                      mbetet femërore dhe
   ngjyrave vjeshtake.                                                          me stil.


                                             CYAN   MAGENTA   YELLOW  BLACK
   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14